Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl
Wielkość A A A
Kontrast A A

Kalendarium imprez

2022-08-20

Letnie parkogranie - Koncert zespołu szantowego North CapeKoncerty, Letnie Parkogranie

Kiedy gramy?

NORTH CAPE


Pięciu mężczyzn, pięć głosów, pięć mikrofonów... Tyle wystarczy, by TWORZYĆ MUZYKĘ! Zaczęło się od muzycznej fascynacji tradycyjnymi szantami, pieśniami morza i folklorem największych obieżyświatów i kosmopolitów, jakimi byli XIX-w. żeglarze. Za nią przyszła fascynacja pieśniami spirituals i gospel, pieśniami dokerów, farmerów, górników, poławiaczy pereł i pasterzy. Piękne, rytmiczne i melodyjne pieśni pracy, wykonywane częstokroć w bardzo egzotycznych językach, to koronny repertuar zespołu NORTH CAPE.
W roku 2016 zespół zorganizował swój własny cykliczny festiwal "Szanty w Operze" w Operze Śląskiej w Bytomiu, który w roku 2021 przeniósł do Bytomskiego Centrum Kultury. Impreza stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych festiwali marynistycznych w tej części kraju.
Koncert odbędzie się 28 sierpnia(niedziela) o godz. 17.00 w Parku Miejskim im. F. Kachla w okolicach Stawu Północnego od strony ul. Olimpijskiej.

W razie niekorzystnych warunków pogodowych w niedzielę do godz. 11.00 będziemy informować w Aktualnościach na stronie www o zmianie miejsca lub odwołaniu wydarzenia.

Zakup biletów będzie także możliwy na miejscu, przed wydarzeniem.


Kiedy gramy?

28 sierpnia 2022 (niedziela)

Godzina rozpoczęcia: 17:00
Zamów bilet


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies